Nr 22 03.12.2008

W bieżącym, ostatnim w 2008 roku numerze, piszemy o wielu ważnych wydarzeniach w życiu naszej firmy. W artykule obok – o nowych wyzwaniach dla fabryki „Autosan” w Sanoku, jakie są skutkiem decyzji o zaprzestaniu produkcji w Jelczu – Laskowicach. Sądzę, iż plany produkcyjne „Autosana”, które niebawem będą, bądź już są realizowane, spotkają się z żywym zainteresowaniem naszych Klientów i Czytelników. Konstruktorzy autobusów międzymiastowych – dr inż. Marek Zmarz i miejskich – mgr inż. Adam Choroszy prezentują nowe rodziny autobusów, które swymi rozwiązaniami technicznymi odpowiadają wszystkim wymogom stawianym nowoczesnym środkom komunikacji międzymiastowej i miejskiej.
W bieżącym numerze piszemy także m. in. o bezpiecznych rozwiązaniach konstrukcyjnych w produkowanych w Sanoku autobusach, w których stosowane są wszystkie systemy mające na celu wyeliminowanie ryzyka wypadku i zabezpieczenia przed nim. Zamieszczamy także relację z targów Transexpo 2008, gdzie autobus „Eurolider” został specjalnie wyróżniony przez jury, a stoisko „Polskich Autobusów” uznane za jedno z najładniejszych i wyróżnione medalem targowym.
Rok 2008 już za nami. Mimo „zawirowań” spowodowanych sytuacją w Jelczu firma nasza nadal zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży autobusów na polski rynek i rozwija eksport. Zapraszamy do lektury.


Nr 21 12.09.2008

„POLSKIE AUTOBUSY – NOWE HORYZONTY” – pod takim hasłem ukazujemy już kolejne 21 wydanie naszego magazynu, w którym zamieszczamy interesujący naszym zdaniem wywiad z prezesem Autosana – Wiesławem Wyżyckim który mówi o nowej strategii produktowej tej najstarszej polskiej fabryki autobusów. W innym miejscu nasz ekspert – Adam Siedlecki pisze o bezpieczeństwie jazdy autobusami. Temat to niestety nadal bardzo aktualny. Autobusowa Akademia Jazdy, mamy nadzieję, spełni oczekiwania jej klientów i przyczyni się do większego bezpieczeństwa na naszych drogach. Zapraszamy do lektury.


Nr 20 12.04.2008

XX nr już dostępny a w nim: „Polskie Autobusy” na stołecznych ulicach, jak wyglądały pierwsze polskie autobusy oraz o autobusach specjalnych marki AUTOSAN. Zapraszamy do lektury.


Nr 19 15.02.2008

W kolejnym, 19 już numerze „Polskich Autobusów” przedstawiamy podsumowanie minionego roku. Mimo coraz większej konkurencji na rynku krajowym firma nasza nadal utrzymuje wiodącą pozycję w sprzedaży; wielka w tym zasługa naszych Klientów, stawiających na nasze autobusy, ale także i wszystkich pracowników Autosana i Jelcza. Zapraszamy do lektury.